Kalanetika – lengvas būdas lieknėti

Nemėgstate intensyvių treniruočių, dietos jums – didžiausia kančia? Išbandykite greitą ir veiksmingą lieknėjimo mankštą – kalanetiką.

Joga>

Shutterstock nuotr. / Joga

Kalanetika – plastinės gimnastikos rūšis, sukurta susiejus baleto ir jogos elementus. Anot specialistų, ši „karališka“ mankšta – puikus būdas atjaunėti dešimčia metų ir be didelių pastangų sumažinti svorį. Kalbama, kad ją praktikuoja ir Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos moterys bei daugelis Holivudo žvaigždžių. Idėja sukurti kalanetikos pratimų kompleksą kilo JAV balerinai Callan Pickney po ilgos kelionės į Rytus, išbandžius jogos poveikį organizmui.

Baigusi šokti moteris priaugo daug svorio, ją nuolat kamavo stuburo ir sąnarių skausmai. Ieškodama veiksmingų receptų, C. Pickney keliavo po Himalajus, domėjosi vietos gyventojų šokiais, medicina, joga. Jai kilo mintis sukurti pratimų kompleksą, kuris padėtų ne tik numesti svorio, bet ir pagerintų savijautą.

Poveikis

Kalanetika nuo kitų sporto rūšių skiriasi tuo, kad atliekant statiškus tempimo pratimus labai veiksmingai treniruojami gilieji raumenys. Teigiama, kad jau po kelių treniruočių pastebimai sutvirtėja gilusis poodinis sluoksnis, dailėja figūra: riebalai nyksta, o raumenys tvirtėja.

Šie pratimai tinka įvairiausio amžiaus žmonėms, nes juos daryti nereikia didelių pastangų, o išmokus galima mankštintis individualiai namuose. Pagrindinis kalanetikos principas – nepakenkti organizmui. Mankštinantis nepervargstama, nealinama širdis ir sąnariai – krūvis tenka ne visam organizmui, o tam tikroms raumenų grupėms. Labiausiai stebina tai, kad neišliejant nė lašelio prakaito svoris mažėja, o kūno formos dailėja.

Anot mankštos pradininkės C. Pickney, užtenka dusyk per savaitę po valandą mankštintis, kad suaktyvėtų medžiagų apykaita ir kristų svoris. Net du trečdaliai pratimų yra skirti  problemiškiausioms kūno vietoms dailinti. Ši mankšta skirta tinginiukėms ar didelį antsvorį turintiems žmonėms, kurie negali užsiiminėti aerobika ar nuo ryto iki vakaro prakaituoti  treniruoklių salėje.

Dėmesio!

Kalanetikos pratimai – puiki sąnarių ir raumenų ligų profilaktika. Mankštinantis maksimaliai ištempiami raiščiai, sausgyslės ir kiekvienas raumenukas. Sąnariai tampa lankstesni ir paslankesni. Kasdienės pratybos veiksmingos gydant širdies ir kraujagyslių, endokrinines ir kitas ligas, gerina viso organizmo būklę, taip pat medžiagų apykaitą. Be to, mažina psichologinę įtampą ir suteikia energijos.

IŠBANDYKITE

Pratimas pilvo presui

Atsigulkite ant grindų. Abi kojas pakelkite 10–15 cm nuo grindų. Vieną koją kelkite statmenai grindims, tuo pačiu metu kelkite galvą ir tieskite rankas į priekį tarsi norėdama, kad jos pailgėtų (raumenys įsitempę). Suskaičiuokite iki aštuonių. Grįžkite į pradinę padėtį ir tą patį judesį atlikite kita koja. Apatinė nugaros dalis ir sėdmenys neturi kilnotis.

Pratimas klubams, šlaunims ir pilvui

Atsiklaupkite, rankas sukryžiuokite delnais aukštyn. Nuo pėdų kilstelėkite sėdmenis, rankas kelkite į viršų kuo aukščiau. Dešinį klubą pakreipkite kiek galite labiau į šoną, paskui tą patį pakartokite kairiuoju (sėdmenys neturi liesti pėdų). Įsivaizduokite, kad rangotės it gyvatė ar kraipydama klubus šokate pilvo šokį). Pratimą kartokite 15–30 kartų į abi puses. Paskui dubenį sukite ratu po 5 kartus į abi puses.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/ji24/straipsnis/sielai-ir-kunui/gyvenkite-sveikai/kalanetika-lengvas-budas-liekneti-561-232086#ixzz26TvabUXC

2012 liepos 7d. 22:30